`

US5UCC/p & UR4UC/p

 

uff
urff-logo-green
logourff_small
logo-wwff-9xa1_2a

Це справжній відпочинок від міської суєти

URFF-139

URFF-139  Загальнодержавний ландшафтний заказник “ Нечимне ”

UTFF-1108  Загальнодержавний ландшафтний заказник “ Нечимне ”

Розташований поблизу с. Скулин Ковельського району Волинської області, площа 40 га, утворений згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР № 132 від 25 лютого 1980 року.     

        Унікальний природний комплекс, що складається з озера карстового походження, цінних, високобонітетних насаджень дуба черещатого (окремі дерева мають вік понад 300 років), лучно-болотяних та чагарникових угідь, що створюють мальовничий ландшафт, де серед трав’яної рослинності зростають рідкісні рослини, занесені до Червоної книги України.   

       Урочище «Нечимне» являє собою не тільки ландшафтну і ботанічну, але й меморіальну цінність. В цих місцях неодноразово перебувала Леся Українка і тут черпала творчу наснагу для створення всесвітньо відомої поетичної драми “Лісова пісня”, в якій втілилося народне сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців. Гостро постає проблема відносин людини і природи, які дуже часто не є гармонійними.

       Найцікавіша південна частина території заказника, де серед дубового і соснового лісу трапляються великі і гарні луки вкриті строкатим, дивовижним килимом поліських квітів. На одній із галявин поблизу озера стоїть великий дуб. Біля нього табличка, де рясніють бентежні, зворушливі слова: «Місце, де відпочивала Леся». Далі інші таблички: «Місце, де стояла хата дядька Лева», «Криниця, з якої Леся пила воду».